SCFO – Rewolucja na rynku rozliczeń B2B

88% średnich i dużych firm w obliczu niskich stóp procentowych i sporej nadpłynności zadeklarowało, że poszukuje alternatywy dla depozytów finansowych. SCFO chce rozwiązać ten problem i efektywniej zarządzać gromadzonymi nadwyżkami. Pomoże również mniejszym firmom w problemach z zatorami płatniczymi.

Stworzona przez SCFO chmurowa Platforma transakcyjna umożliwia zamianę zobowiązań w zysk, a należności w lepszą płynność. Dzięki temu, korzystające z niej firmy mają możliwość całkowitej kontroli nad swoimi finansami poprzez uzyskanie zwrotu z krótkoterminowych inwestycji bez ryzyka czy poprawienie swojej płynności finansowej.

ZMIANA STATUSU QUO W ROZLICZENIACH

Dostawcy, często będąc małymi przedsiębiorstwami, zmagają się z opóźnieniami płatności prowadzącymi do utraty płynności finansowej. Korzystając z Platformy SCFO będą mieli oni pełną kontrolę tego, które faktury mają zostać opłacone wcześniej, w zamian za niewielki procent – dynamicznie ustalany w zależności od pozostałych dni do pierwotnej daty płatności.

Korzystanie z Platformy to także kolosalna oszczędność czasu dla Odbiorców, podczas dynamicznego negocjowania przyspieszonych terminów płatności z każdym kontrahentem, w licznym łańcuchu dostaw. Jak podkreślają twórcy eliminuje to potrzebę chronicznych telefonicznych lub mailowych ustaleń między firmami i działanie z dużo większą efektywnością.

– W naszym podejściu do rynku kwestionujemy obecny status quo w rozliczeniach między przedsiębiorstwami. Rzuciliśmy sobie wyzwanie, aby zmienić świadomość i podejście związane z regulowaniem zobowiązań przez polskie firmy. Patrząc na rynek rozliczeń B2B chcieliśmy podejść do problemów, z którymi od lat zmagają się obie jego strony, w inny sposób – mówi Mateusz Obuchowski, CEO SCFO.

MAKSYMALNE KORZYŚCI PRZY MINIMALNYCH PROCEDURACH

Misją SCFO jest wzmacnianie relacji między kontrahentami i wykorzystanie technologi do efektywniejszego zarządzania kapitałem obrotowym w firmach. Zaimplementowany mechanizm Dynamicznego Dyskonta i algorytm akceleracji płatności wykorzystuje potencjał nadwyżek na depozytach, jakie mają przedsiębiorstwa, ograniczając przy tym biurokrację i procedury negocjacyjne do minimum. Dodatkowo rozwiązanie opracowane przez SCFO nie wyklucza mniejszych kontrahentów przez ich niewielkie obroty w relacjach z większymi partnerami. Stworzona Platforma SCFO umożliwia negocjacje przyspieszonych terminów płatności każdej firmie w łańcuchu dostaw na takich samych warunkach.

– Wierzymy, że to rozwiązanie poprawi sytuację małych firm cierpiących z powodu zatorów płatniczych, poprawiając ich płynność finansową i zwiększając szanse utrzymania na rynku. Umożliwiamy im szybki i pozbawiony biurokracji dostęp do kapitału bez zwiększania jego kosztu,
a nierzadko, wręcz korzystniejszą alternatywę do dostępnych dla nich produktów zewnętrznego finansowania. Jednocześnie większym przedsiębiorstwom oferujemy intratne rozwiązanie efektywnego zarządzania swoimi nadwyżkami finansowymi – dodaje Obuchowski.

TO NIE KONIEC REWOLUCJI

– Dalsze plany rozwoju zakładają wykorzystanie ogromnych możliwości, jakie daje unijna dyrektywa PSD2 i wprowadzenie na rynek innowacyjnego sposobu rozliczeń B2B. Chcemy uruchomić pełną automatyzację w płatnościach, aby ich przyspieszone rozliczenia były jeszcze łatwiejsze. Zmienimy istniejące relacje w zautomatyzowany ciąg procesów. Urzeczywistnienie tego, będzie jednak możliwe, dopiero po wejściu w życie Regulacyjnych Standardów Technicznych – tłumaczy Robert Kozłowski, współzałożyciel SCFO odpowiedzialny za bezpieczeństwo IT.

Twórcy Platformy zaznaczają, że korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne, intuicyjne i komfortowe, a przy tym nie wiąże się z żadnymi opłatami. SCFO działa w bezpiecznym modelu revenue share – ich klienci nic nie tracą a mogą jedynie zyskać. SCFO w ten sposób chce jednej stronie transakcji zapewnić dostęp do kapitału bez opóźnień, dodatkowych umów i kosztów, a drugiej możliwość zainwestowania nadwyżki oraz spłatę należności w terminie.

Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej: www.scfo.pl.

Najnowsze posty
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt