Poznajcie bliżej naszych finalistów !

Nasi finaliści rozpoczęli w tym tygodniu cykl szkoleniowy, który pomoże im rozwinąć swoje projekty. Pierwsze szkolenie dotyczyło budowania modeli biznesowych – jest to bezcenna wiedza, która stanowi bazę do dalszych udoskonaleń.

Każdy z projektów biorących udział w Programie jest unikatowy i stanowi innowację dla Mazowsza. Projekty te odpowiadają na coraz to większe i zróżnicowane potrzeby ludzi – nie tylko w Polsce ale i za granicą. Jesteśmy pewni, że każdy z nich osiągnie wkrótce  zamierzony sukces. Przedstawiamy Wam krótkie charakterystyki wszystkich pomysłów:

 

Maciej Zakrzewski – Heatminer

Heatminer to pomysł na odzysk i ponowne wykorzystania ciepła z urządzeń elektronicznych wykorzystywanych do autoryzacji transakcji Blockchain. To projekt zbiornika posiadającego nowatorskie pędniki, pozwalające na cyrkulację oleju. Sprzęt ten wyciszy koparki kryptowalut i wprowadzi utracone energię cieplną do systemu ogrzewającego dom.

 

Antoni Omondi – Cyber Studio

Cyber Studio to aplikacja stworzona z myślą o firmach, które nie posiadają wewnętrznych zespołów zarządzania ryzykiem w IT. System nie tylko identyfikuje incydenty bezpieczeństwa, ale także wyświetla w czasie rzeczywistym wszystkie informacje istotne z perspektywy zapewnienia integralności, poufności i dostępności przetwarzanych danych. Umożliwia nadzór nad poziomem bezpieczeństwa systemów IT poprzez detekcję i analizę potencjalnych zagrożeń.

 

Magdalena Gromniak – ACRO Bike

System rowerów miejskich czwartej generacji bez stacji dokujących na abonament, który każdy może dopasować do swoich preferencji. W ofercie mają różne typy rowerów miejskich, a także rower elektryczny, a w najbliższej przyszłości planuje się wdrożenie hulajnogi elektrycznej. Czas leasingu usługi jest elastyczny, a użytkownik może rozwiązać umowę w dowolnym momencie. Posiadanie własnego jednośladu często wiąże się wieloma troskami takimi jak serwisowanie sprzętu czy obawa, że zostanie on skradziony.  ACRO Lease jest pierwszą tego typu usługą w Polsce i wpisuje się w trend idealnie dopasowanych do potrzeb użytkownika usług abonamentowych.

 

Mariusz Jakubiak – Rolnik ocenia

Platforma internetowa, za pomocą której, rolnicy będą mogli wymieniać się opiniami o podmiotach gospodarczych działających w otoczeniu rolnictwa. Pozwoli to użytkownikom wybrać do współpracy te firmy, które dają gwarancję rzetelności, jakości i wypłacalności. Zawarte na platformie informacje pomogą rolnikom podejmować racjonalne decyzje gospodarcze.

 

Mateusz Cyran – Safe bracelets

Przedstawiany produkt to bransoletka na ręku dziecka oraz aplikacja mobilna w telefonie rodzica. Rodzic może obserwować zachowania swojego noworodka, poprzez analizę snu, stresu, temperatury ciała. Bransoletka będzie przydatna także u starszych dzieci jako wskaźnik prześladowań, zachowań lub zapobieganiu niebezpiecznych sytuacji.

 

Justyna Gątarek – Ryneczek

Aplikacja mobilna skierowana dla rolników, aby jako producenci mieli dostęp do przeglądu punktów skupu, rynków, przetwórni wraz z aktualnymi cenami. Aplikacja będzie funkcjonowała jako wyszukiwarka możliwości sprzedaży poszczególnych produktów rolnych. Będzie zawierała również wykresy cen w czasie oraz kalkulator zysków ze sprzedaży. Będzie także możliwość opiniowania skupujących, w celu wyłonienia najbardziej rzetelnych opcji.

 

Piotr Rodak – Smart fridge

Lodówka zintegrowana z aplikacją, która identyfikuje produkt i odczytuje informacje z nim związane. Pozwala to na automatyczne generowanie zamówień brakującej żywności, a także tworzenie planu żywieniowego z dostępnych już produktów. Rozwiązanie do zdalnego monitorowania z poziomu aplikacji zawartości lodówki: ilości produktów (waga, sztuki), terminów przydatności, czasu od otwarcia, kaloryczności. Dzięki czemu możliwe jest automatyczne uzupełnianie zapasów, tworzenie potraw z dostępnych produktów, unikanie marnowania żywności i optymalizacja kosztów.

 

Natalia Kwiecień – Duer

Serwis internetowy Duer.pl to miejsce, gdzie można szybko i wygodnie zamówić zweryfikowanego, godnego zaufania fachowca – elektryka, hydraulika, złotą rączkę, ślusarza, itd. Innymi słowy jest to marketplace łączący gospodarstwa domowe ze sprawdzonymi specjalistami. Duer posiada również value proposition dla B2B – świadczy kompleksową obsługę techniczną („usterkowo-remontową”) obiektów takich jak lokale usługowe, biura czy spółdzielnie mieszkaniowe.

 

Maciej Kowalczyk – TempC

Żeby przekształcić otrzymane CV do wzoru używanego wewnątrz firmy dla której pozyskuje kandydata, rekruter musi poświęcić około 20 minut. TempC dostarcza oprogramowanie, które automatyzuje ten proces – oszczędzając czas nie tylko rekruterowi ale także całej firmie, celem jest skrócenie czasu rekruterów spędzonego nad żmudnym i pracochłonnym konwertowaniem CV.

 

Jakub Trybuchowski – School Shield 

Przedmiotem projektu jest stworzenie systemu informatycznego dedykowanego anonimowej i bezpiecznej komunikacji uczniów szkół podstawowych i liceów z osobami odpowiedzialnymi za ich zdrowie, bezpieczeństwo i komfort psychiczny, do których zaliczają się m.in. rzecznicy praw ucznia/dziecka, psychologowie cy lekarze. Cechą wyróżniającą system od powszechnych komunikatorów, jest zamknięta w obrębie jednej placówki edukacyjnej forma oraz możliwość pozostania anonimowym. Wyżej wymieniona kadra szkolna w ramach systemu uzyskałaby nowy, służbowy kanał komunikacji z uczniami. Z kolei uczniowie mieliby możliwość jawnego i anonimowego komunikowania się z nimi, co pozytywnie wpłynęłoby na skłonność do rozpoczęcia dyskusji w kwestiach poufnych, prywatnych, intymnych i wrażliwych.

 

Przemysław Chimczak –  think co. real estate research lab

Think-tank skupiający się na kompleksowym doradztwie w zakresie rynku najmu i „living as a service”, czyli usług mieszkaniowych takich jak akademiki, coliving, mikromieszkania, budownictwo senioralne czy cohousing. Polskie zasoby mieszkaniowe są mocno spolaryzowane – 80 (wliczając to prywatnych właścicieli, zasoby komunalne i szarą strefę). Liczba ta stale rośnie i szacuję się, że Polska będzie dążyła do nawet 30% udziału mieszkań na wynajem w rynku mieszkaniowym.

Jakub Kisiel – Deali.io

Innowacyjna platforma umożliwiającą monetyzowanie posiadanych informacji w celach sprzedażowych i cross-sellingowych. Do określonych działań wprowadzamy mechanizm zachęt, m.in. do zapoznania się z ofertą, zakupu, rekomendowania ofert, przekazywania wartościowych informacji i współpracy. Platforma oparta jest na technologii blockchain oraz wykorzystuje zaawansowane algorytmy (AI) łączące przedsiębiorstwa i klientów.

 

Maciej Rosół – Rossmed

Przenośna i niewielka aparatura do pomiaru napięcia mięśni na powierzchni skóry za pomocą specjalnych elektrod (EMG). Aparatura ta za pomocą technologii Bluetooth transmituje dane na urządzenia mobilne (komputer, tablet, telefon). Produkt uzupełniony jest o dedykowaną aplikację służącą do treningu EMG biofeedback (trening z kontrolą stopnia napięcia mięśni wykorzystywany do rehabilitacji ruchowej). Aparatura ma na celu poprawę wydajności rehabilitacji ruchowej (badania wskazują nawet na 10 krotnie większą wydajność), zmniejszenie jej kosztów nawet o 80% i ułatwienie pacjentowi powrotu do pełnej sprawności. Atrakcyjna aplikacja zachęca pacjentów, w szczególności dzieci do aktywności i zaangażowania w trening.

 

Emilian Łyga – System do autonomicznego transportu pacjentów w szpitalach

Celem projektu jest rewolucja w obecnie funkcjonującym systemie transportu łóżek oraz noszy szpitalnych przez automatyzację. Osiągniemy to tworząc autonomicznego robota do transportu łózek, noszy szpitalnych i urządzeń przenośnych z punktu A do punktu B – efektywnie i bezpiecznie – działając w różnych środowiskach. Rozwiąże to zidentyfikowane problemy tradycyjnego transportu pacjentów: niską efektywność szpitali, wysokość ponoszonych kosztów, potrzebę gromadzenia danych medycznych i niezadowolenie pacjenta.

 

Mateusz Obuchowski – SCFO

Fintechowy startup oferujący rewolucyjne rozwiązanie optymalizacji finansowej, umożliwiające zamianę zobowiązań w dodatkowy zysk a należności w lepszą płynność. Dzięki innowacyjnej Platformie SCFO przedsiębiorcy przejmą kontrolę nad swoimi finansami – zyskają zwrot z inwestycji bez ryzyka lub poprawią swoją płynność. Wszystko możliwe jest dzięki Programowi Akceleracji Płatności i mechanizmowi Dynamicznego Dyskonta przy wykorzystaniu Dyrektywy PSD2 i otwartej bankowości.

 

Zapraszamy do śledzenia na blogu relacji z Programu !

Najnowsze posty
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt